PRALNIA DYWANÓW

20 lat doświadczenia

Zadzwoń

ZADZWOŃ

PRZYJEDZIEMY PO TWÓJ DYWAN

Zabierzemy, wypierzemy i odwieziemy czysty, suchy i pachnący świeżością.

KRAKÓW i NOWA HUTA, WIELICZKA, SKAWINA, NIEPOŁOMICE

 • Profesjonalne PRANIE DYWANÓW bezpieczną i najskuteczniejszą metodą NA WSKROŚ W KĄPIELI WODNEJ.
 • Płatność po wykonaniu usługi: KARTA – BLIK – GOTÓWKA – PRZELEW
 • Odbiór i dostawa dywanów od poniedziałku do piątku w ustalonym przedziale czasowym.
 • Możliwość przechowania pranych dywanów np. na czas remontu lub przeprowadzki.

Pralnia Dywanów PERS Kraków | Czyszczenie, pranie dywanów

ZAMÓW USŁUGĘ Z TRANSPORTEM LUB PRZYWIEŹ DYWAN DO NAS

TRĄBKI 366A
32-020 WIELICZKA

Punkt przyjęć czynny:

poniedziałek 15:00 – 18:00
wtorek 9:00 – 15:00
środa 15:00 – 18:00
czwartek NIECZYNNE
piątek 15:00 – 18:00
sobota 9:00 – 12:00

Można wyszorować dywan domowymi sposobami lub zamówić firmę czyszcząca na miejscu w mieszkaniu, jednak w obu przypadkach są to zabiegi pielęgnacyjne dzięki którym może udać się poprawić wygląd powierzchni dywanu. Niestety po takim czyszczeniu dywan pozostaje mokry na wiele godzin a nawet dni przez co zachodzi proces gnicia pozostałych w środku zabrudzeń a powstały zapach może być trudny do zniesienia.

Formularz kontaktowy

  Po co prać dywan?

  Kupując dywan do naszego mieszkania dobieramy odpowiednią wielkość, wzór i kolor, żeby jak najlepiej pasował do pomieszczenia i był jego ozdobą. Ale żeby dywan służył nam przez długie lata i cały czas wyglądał jak nowy nie wystarczy częste odkurzanie. Dlaczego? Bo dywan przede wszystkim pełni rolę filtra gromadzącego w sobie resztki jedzenia, pyłki, piasek, kurz, włosy, sierść zwierząt i martwy naskórek a to prowadzi do rozmnażania się zarazków, bakterii i roztoczy, które są główną przyczyną powstawania alergii.

  Można wyszorować dywan domowymi sposobami lub zamówić firmę czyszcząca na miejscu w mieszkaniu, jednak w obu przypadkach są to zabiegi pielęgnacyjne dzięki którym może udać się poprawić wygląd powierzchni dywanu. Niestety po takim czyszczeniu dywan pozostaje mokry na wiele godzin a nawet dni przez co zachodzi proces gnicia pozostałych w środku zabrudzeń a powstały zapach może być trudny do zniesienia.

  Jak to robić dobrze?

  Dywany pierzemy na wskroś w kąpieli wodnej, najskuteczniejszą metodą stosowaną na całym świecie

  W pralni każdy dywan przechodzi szereg etapów:

  • Mierzenie i oznaczenie specjalną metką.
  • Trzepanie – Automat trzepiący szybko i skutecznie usuwa kurz i inne suche zabrudzenia.
  • Pranie wstępne – Namoczenie w specjalnym roztworze powoduje całkowite rozpuszczenie brudu.
  • Pranie zasadnicze – Szorowanie z użyciem odpowiednio dobranych środków piorących dedykowanych do danego dywanu pod względem rodzaju włókien i różnorodności zabrudzeń. Następnie dywan jest dokładnie płukany czystą wodą pod ciśnieniem w celu wypłukania resztek brudu i środków chemicznych.
  • Wirowanie – W profesjonalnej wirówce do dywanów przy odpowiednio wysokich obrotach zostaje odwirowane ponad 90% wody, co zapobiega deformacji dywanów podczas suszenia
  • Suszenie – Dywany suszone są w pozycji pionowej w specjalnym pomieszczeniu/suszarni, gdzie odpowiednie sterowanie temperatur i wilgotnością powietrza powoduje szybkie odparowanie wilgoci. Bez względu na porę roku i pogodę dywany oddajemy całkowicie suche i pachnące świeżością.
  • Obróbka końcowa – Ostatni etap to kontrola jakości, dokładne odkurzanie, rozczesanie runa, ewentualne poprawki. Czyste, suche i pachnące świeżością dywany są gotowe do wydania.

  Usługi dodatkowe

  Usuwanie nieprzyjemnych zapachów

  Pozbycie się uciążliwych zapachów z dywanów w warunkach domowych nie jest łatwe i odradza się używanie ogólnie dostępnych neutralizatorów zapachu, które działają bardzo krótko, a często nawet potęgują nieprzyjemny zapach. Po pierwsze  z dywanu trzeba usunąć źródło zapachu, mogą to być psujące się resztki jedzenia, wymiociny, odchody lub mocz. Tylko pranie na wskroś w kąpieli wodnej z użyciem profesjonalnych środków chemicznych pozwoli skutecznie pozbyć się niechcianego odoru. Dobierając odpowiedni dla źródła zapachu środek piorący spowodujemy jego rozpuszczenie i zatrzymanie procesu fermentacji oraz rozwoju bakterii.

  Ozonowanie

  Ozonowanie to bardzo skuteczna, ekologiczna i bezpieczna metoda odkażania i pozbywania się uciążliwych zapachów bez użycia środków chemicznych. Ozon o podwyższonym stężeniu ma bardzo silne właściwości utleniające. Niszczy; wirusy, bakterie, roztocza, pyłki roślin, zarodniki grzybów (pleśni) i usuwa zapachy zwierząt, nikotyny, potu itp.

  Impregnacja

  „Nałożenie” na powierzchnię dywanów impregnatu tworzy niezauważalną warstwę ochronną zabezpieczającą przed zabrudzeniami. Łatwiejsze staje się codzienne odkurzanie i usuwanie plam, co pozwala dłużej cieszyć się czystym dywanem.

  Pranie dywanów orientalnych

  Dywany orientalne powszechnie nazywane perskimi tkane ręcznie z delikatnej wełny owczej, wielbłądziej, koziej czy z jedwabiu lub często z włókien mieszanych np. jedwabiu i kaszmiru wymagają specjalnego procesu prania ręcznego z zastosowaniem odpowiednich środków. Po praniu dywany najlepiej zaimpregnować preparatem z naturalnego wosku owczego czyli lanoliną, dzięki temu włókna zostaną natłuszczone zyskując sprężystość i odpowiednią barwę.

  Obszywanie

  Czasami aby dywan znów stał się ozdobą nie wystarczy gruntowne czyszczenie. Dlatego żeby naprawić przetarte brzegi, zlikwidować podarte frędzle, zmniejszyć dywan lub nadać mu nowy kształt dopasowując do pomieszczenia trzeba go odpowiednio dociąć i obszyć dobierając odpowiedni kolor przędzy.

  OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

  SPRAWDŹ CO MÓWIĄ O NAS

  12_hangman
  12_hangman
  2024-06-11
  Bardzo zadowalająca usługa, polecam!
  Irena Kunowska
  Irena Kunowska
  2024-04-03
  Bardzo profesjonalna, miła, rzetelna, solidnie wykonana usługa. Bardzo serdecznie polecam
  Andrzej Żak
  Andrzej Żak
  2024-04-03
  Sprawnie, sumiennie. Polecam.
  Monika Olszanecka
  Monika Olszanecka
  2024-04-02
  Szybko i solidnie.Gorąco polecam.
  Joanna Guzdek
  Joanna Guzdek
  2024-03-05
  Oddałam dwa dywany do obszycia. Obszycie zostało wykonane profesjonalnie i w ustalonym terminie, kolor nitki dobrany pod kolor dywanu. Jestem zadowolona z usługi.
  Agnieszka Gregorczyk
  Agnieszka Gregorczyk
  2024-03-04
  Wszystkie dywany czyste, suche i pachnące, ale największe udogodnienie to usługa door to door i… możliwość zapłacenia kartą!
  Jerzy Ch
  Jerzy Ch
  2024-03-04
  Usługa wykonana terminowo.Bez zastrzeżeń.Polecam firmę.
  Adam Barczyk
  Adam Barczyk
  2024-02-28
  Gorąco polecam, pełen profesjonalizm i niedorzecznie niska cena w stosunku do jakości uslug.